Предсезонна подготовка 2016-17

С рецитал на близнаците Мърфи Норич победи с класическото 3-0 ПитърброJosh-Murphyсн. Official Twitter account of NCFC

Във втората си контрола от предсезонната подготовка тимътна Норич гостува на отбора на Питърбро и го победи с класическото 3-0. В срещата блесна талантът на близнаците Мърфи, които със своите отигравания и голове донесоха победата за „канарчетата“.
Съставите на двата отбора играха две полувремена по 60 мин. като съответно през тях излязоха със следните футболисти:
ThePosh-Norwichсн. Official Twitter account of NCFC

Първото полувреме се получи равностоен двубой. През тази част от мача футболистите на Алекс Нийл имаха лек териториален превес, като с пропуски пред гола се изявиха Рики Ван Волфсвинкел, Ефете и Андрю. В края на полувремето, разликата в срещатата даде Джош Мърфи, който вкара хубав гол за Норич с прехвърлящ удар. През това полувреме домакините се опитваха да затруднят съперника, най- вече с далечни удари, които бяха отразени с вещина от вратаря на Норич и така тази част от мача приключи с гол преднина на Норич.
През второто полувреме „канарчетата“ излязоха с изцяло променен състав. Това не попречи на доброто представяне на момчетата на Алекс Нийл, като те заиграха още по-добре и благодарение на братът бизнак на голмайстора от първото полувреме Джейкъб Мърфи резултата в мача набъбна на 3-0. Първо младиият Мърфи асистира на Джером за 2-0, след което сам отбеляза последният трети гол в мача.
Като цяло футболистите на Алекс Нийл превъзхождаха своите съперници, през целият двубой и заслужено се поздравиха с победата в мача.
В тази приятелска среща от предсезонната подготовка „канарчетата“ представиха публично новият си резервен екип:
Norwich-City-2016-17-away-kitсн. Official Twitter account of NCFC

Официалният екип на Норич Сити за сезон 2016-17 може да видите тук:

Норич победи Уолсол в първата си контрола
Норич Сити започна днес подготовката си за новия сезон с победа в гостуване на отбора от Лига 1 – Уолсол. Тимът на Алекс Нийл надделя срещу съперника с резулат 2-1. Головете за Норич вкараха Раян Бенет и Камерън Джером, а за домакините се разписа Васел.
През първото полувреме Норич излезе със следните 11 – Руди; Пинто, Бенет, Басонг, Томпсън; Нейсмит, Офое, Андрю, Джош Мърфи, Волфсвинкел, Морис.
През второто полувреме „канарчетата“ излязоха с изцяло променен състав: Руд; Годфрей, Кроу, Клозе, Тофоло; Мулумбу, Доранс; Джейкъб Мърфи, Медисън, Кантуел; Джером.